Tophane Mah. Palandöken Cad. Esnaf Sarayı Kat/3 Merkez Rize

Oda Ne Yapar


ÇIRAKLIK: 

Ustalarımızın yanlarında çalıştırdıkları çırak ve kalfaların meslek okullarına gönderilmesine yardımcı olmaktadır. 

USTALIK BELGESİ: 
Ustalarımızın işyerlerinde mutlaka olması gereken belgelerin okullar tarafından verilmesine yardımcı olmaktadır. Bu süreçte çıkan aflardan faydalanılarak ustalarımıza kurslar düzenleyerek M.E.B çıraklık eğitim merkezi destekli diplomalarının verilmesine yardımcı olmaktadır

EĞİTİCİ USTALIK BELGESİ: 
Ustalarımızın 3308 Sayılı Mesleki Ve Teknik Eğitim Kanunun 10. ve 31. Maddesi gereğince Usta Öğretici Belgesi Alması Zorunluluğu Bulunur. Bu Belgelerin Alınması için odamız bünyesinde usta öğreticilik belgesi kursları düzenlenmektedir. 

 ESNAF KEFALET KREDİLERİ: 
Esnaf kefalet kredilerinin 2002 yılında %110 seviyelerindeyken yapılan çalışmalar sonucunda yıllık %14 seviyelerine düşürüp kredi ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile esnaf kefalet kredi kooperatifi aracılığı ile kredilerinin alınmasına yardımcı olmaktadır.

DENETİMLER:
Kayıt dışı ekonomiyi önlemek haksız rekabetin ve kazancın önüne geçebilmek amacı ile denetimler yapılıp Kayıt dışı olan esnafımızı kayıt altına alınması için sicil müdürlüğü ve maliye ile ortak çalışmalar yapmaktayız. 

 BAĞKUR : 
Oda üyelerimizin bağkur ile ilgili işlemlerine yardımcı olup sorunlarına çözüm 
bulunmasına destek vermekteyiz.

ÜYELERE ULAŞMAK: 
Odamızın her üyesinin mutlaka cep telefonlarının kayıda alıp duyurularımızı ve bilgilendirmelerimizi SMS aracılığı ile duyurmaktayız.

YURTDIŞI VİZE: 
Üyelerimizin yurtdışına çıkışında mutlaka istenen belgelerin ve evrakların tanziminde yardımcı olmaktadır.